TRENERZY


SEKCJA 
LEKKA ATLETYKA

1. WOJCIECH CYNOWSKI.

trener.1@lidergrodzisk.pl

2. DARIUSZ SZYMCZUK.

trener.6@lidergrodzisk.pl

3. ELŻBIETA GNATOWSKA.

trener.4@lidergrodzisk.pl

SEKCJA 
TRIATHLON

1. WOJCIECH CYNOWSKI.

trener.1@lidergrodzisk.pl

2. MICHAŁ RANWID.

trener.2@lidergrodzisk.pl

SEKCJA 
NORDIC WALKING

1. WOJCIECH CYNOWSKI.

trener.1@lidergrodzisk.pl

2. JUSTYNA SZELIGA.

trener.5@lidergrodzisk.pl

SEKCJA
NARTOROLKI

WKRÓTCE NOWY TRENER.

SEKCJA 
PIŁKA NOŻNA KOBIET

1. MARCIN MALINOWSKI.

trener.3@lidergrodzisk.pl

SEKCJA
SPORT NIEPEŁNOSPRAWNYCH

WKRÓTCE NOWY TRENER.

WOJCIECH CYNOWSKI. 48 lat.

Uprawiane w przeszłości dyscypliny: piłka nożna, lekka atletyka – 10-bój (100 m, 400 m, 1500 m, 110 m ppł, skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut dyskiem), wielobój służb mundurowych – 5-bój (strzelanie, pływanie - 300 m, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg na przełaj - 3000 m).
Kluby Sportowe: POGOŃ Grodzisk Mazowiecki, GWARDIA Warszawa, AZS-AWF Warszawa, LIDER Grodzisk Mazowiecki.
Wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski, uczestnik zawodów międzynarodowych, w tym Mistrzostw Świata. Wielokrotny medalista, w tym Mistrzostw Polski.

Ze sportem związany od najmłodszych lat. Przygodę ze sportem zaczął od piłki nożnej w Pogoni Grodzisk Maz., jako kapitan drużyny trenowanej przez ś.p. Kazimierza Drygalskiego - pierwszego trenera Grzegorza Laty. Po śmierci trenera odszedł z Pogoni Grodzisk Maz. i rozpoczął uprawianie lekkiej atletyki, najpierw w Gwardii Warszawa, a następnie w AZS-AWF Warszawa, gdzie trenował i startował z najlepszymi zawodnikami w kraju. Ze względów rodzinnych zakończył przedwcześnie karierę. Następnie rozpoczął i uprawiał wielobój służb mundurowych, do czasu organizowania zawodów w tej dyscyplinie. Obecnie, od początku 2013 roku, uprawia sport wyłącznie rekreacyjnie. Inicjator wspólnego biegania w Grodzisku Mazowieckim i założenia Klubu Sportowego LIDER Grodzisk Mazowiecki. 

ELŻBIETA GNATOWSKA. Wiek - po 50-tce.

Od młodych lat, w okresie szkolnym i akademickim, uprawiała różne dyscypliny sportowe (m.in szermierkę w sekcji Legii Warszawa oraz koszykówkę w drużynie AZS Uniwersytetu Warszawskiego). 
Potem nastąpiła długa przerwa.
Do aktywności fizycznej wróciła w 2015 r. kiedy rozpoczęła przygodę z bieganiem oraz zaczęła startować w masowych imprezach biegowych na dystansach 5 i 10 km.
Jej prawdziwym odkryciem i pasją okazał się slow jogging - metoda biegania opracowana przez prof. H.Tanakę z Japonii. W 2019 r. ukończyła kurs animatorów, a następnie kurs instruktorów slow joggingu. Jest certyfikowanym instruktorem Stowarzyszenia Slow Jogging Polska (na licencji organizacji Slow Jogging Internationale).

Ukończyła kurs instruktorów Metody Buteyki i aktualnie przechodzi przez proces certyfikacji uprawnień.

Kocha konie (jeździła konno w stylu western). Lubi górskie wędrówki po Beskidzie Sądeckim.

Prowadzi na FB funpage „Śmigam po 50-tce". Jest to strona inspirująca do "śmigania" w życiu, wbrew upływowi lat. Zachęcająca do aktywności i pokazująca, że po 50-tce nie zaczyna się „starość" lecz nowy, emocjonujący etap życia.

MICHAŁ RANWID. 35 lat.

Instruktor pływania. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia nauki i doskonalenie pływania oraz fizjoterapię w wodzie.
Instruktor WOPR. Posiada uprawnienia do prowadzenia szkoleń z zakresu ratownictwa.

Ukończył studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego. 
Ukończył studia podyplomowe na kierunku przygotowanie pedagogiczne oraz wychowanie fizyczne.
Od kilkunastu lat stale pracuje w ośrodku rehabilitacyjnym. Również pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole. 

Podczas pracy na basenie zdobył doświadczenie w zakresie nauczania indywidualnego i prowadzenia zajęć z grupami. Potrafi zainteresować nowymi ćwiczeniami, przy zachowaniu dyscypliny, która jest niezbędna ze względu na bezpieczeństwo osób będących pod Jego opieką. Indywidualne dotarcie do każdej uczącej się osoby i pokonanie lęku związanego z wodą jest Jego nadrzędnym celem.

JUSTYNA SZELIGA.

Miłośniczka sportowego trybu życia. Jej wielką pasją jest nordic walking. Lubi też jeździć na rowerze, łyżwach, a także pływać. Szczególnie ceni sobie kontakt z przyrodą. Kocha wycieczki poza miasto, górskie wędrówki i podróże.

W Klubie Sportowym LIDER od 2018 roku regularnie uprawia nordic walking. 
Startowała w Mistrzostwach Polski w Nordic Walking, Pucharze Polski w Nordic Walking, Pucharze Europy w Nordic Walking oraz Pucharze Świata w Nordic Walking.

Posiada uprawnienia Instruktora Nordic Walking z licencją Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Uczestniczyła także w szkoleniach Master Nordic Walking Academy: "Trening funkcjonalny w Nordic Walking", "Nordic Walking w teorii i praktyce".

WKRÓTCE KOLEJNI TRENERZY.